• шутен-
  • олсен

Тимът на българския защитник направи обрат срещу Кротоне от 0:2 до 3:2

Валентин Антов не игра при обрат на Болоня - 1

Българският национал Валентин Антов изгледа от пейката победата на Болоня над Кротоне с 3:2, дошла след обрат на "рособлу".

Първата по-опасна ситуация в двубоя бе пред вратата на Кротоне. В 7-ата минута Родриго Паласио стреля с глава, което принуди Кордас да прави спасяване. В 19-ата минута Симу стреля покрай вратата на Скорупски.

В 32-ата минута Кротоне поведе в резултата. Месиас вкара страхотен гол от пряк свободен удар, като не остави никакви шансове на Скорупски с изстрела си. Пет минути по-късно се наложи намесата на видео асистент рефера, който отсъди дузпа за домакините. Зад топката застана Симу, който удвои преднината на Кротоне.

Обратът на Болоня започна в 62-ата минута, когато Родриго Паласио асистира на Сумаоро, който засече топката в опразнената врата за 2:1. В 70-ата минута "рособлу" изравни, след като Шутен се разписа с изстрел от границата на наказателното поле. Шест минути преди края на мача гол на Андреас Сков Олсен донесе победата на Болоня.

Със спечелените три точки тимът на Валентин Антов вече има актив от 34 точки на 10-ата позиция, а Кротоне е последен с 15.