Вратарят на Севиля донесе точка на своя тим срещу Валядолид (ВИДЕО)

• var-
  • ореяна

Ясин Буну вкара за 1:1 в последната минута

Вратарят на Севиля донесе точка на своя тим срещу Валядолид (ВИДЕО) - 1

Вратарят на Севиля Ясин Буну се превърна в герой за своя отбор, но по не толкова обичаен начин, вкарвайки изравнителното попадение за 1:1 при гостуването на Реал Валядолид от 28-ия кръг на Ла Лига.

Шон Вайсман падна в наказателното поле на Севиля в 41-ата минута, а първоначално съдията Фернандес не свири дузпа за Валядолид, но ситуацията бе разгледана с VAR и в крайна сметка домакините получиха правото да изпълнят наказателен удар. Той бе реализиран от Фабиан Ореяна в 43-ата минута и Валядолид поведе с 1:0.

Валядолид направи сериозен пропуск в 54-ата минута, когато пред Серхио Гуардиола се откри много добра възможност, но той стреля неточно в аут. Играч на Валядолид игра с ръка в наказателното поле, но съдията Фернандес прецени, че няма основание да свири дузпа.

Люк Де Йонг стреля от добра позиция с глава в 77-ата минута, но над напречната греда в аут. Пред Де Йонг се откри нова възможност в 88-ата минута, но ударът му отново не намери целта.

Севиля отбеляза изравнителния гол в мача в четвъртата минута на добавеното време на срещата, когато в наказателното поле на Валядолид се получи голямо разбъркване, никой от домакините не изчисти топката, въпреки че поне двама играчи имаха тази възможност и топката се удари в левия стълб. След това Юсеф Ен-Несири подаде към Жул Кунде, а той отклони към Буну, който вкара във вратата на Роберто Хименес.

Севиля е четвърти в класирането с 55 точки, а Валядолид е шестнадесети с 27 точки. Андалусийци пропуснаха страхотна възможност да се приближат до отборите от топ 3.