Арсенал не се даде на Уест Хям, въпреки че губеше с 3:0

• лаказет-
  • висша лига

"Артилеристите" успяха да стигнат до 3:3 и спечелиха една точка

Арсенал не се даде на Уест Хям, въпреки че губеше с 3:0 - 1

Уест Хям и Арсенал завършиха при 3:3 в среща от 29-ия кръг на английската Висша лига. "Чуковете" започнаха ударно лондонското дерби и вкараха три гола за 17 минути, дело на Джеси Лингард (15'), Джаръд Боуен (17') и Томаш Соучек в 32-ата. Отново той обаче си вкара автогол в 38-ата минута за 3:1.

Минути след това Букайо Сака пропусна добра възможност за Арсенал, а в самия край на първата част отново той можеше да отбележи, но ударът му бе блокиран.

Четвърт час след почивката Арсенал стигна до още един гол за 3:2, като този път Крейг Доусън от Уест Хям заби топката в собствената си врата.

Последваха пропуски на Джаръд Боуен за Уест Хям и Мартин Йодегард за Арсенал, преди Михаил Антонио да удари гредата за домакините в 77-ата минута.

Само пет минути след гредата за "чуковете" Арсенал изравни резултата, а точен бе Александър Лаказет (3:3).

Уест Хям все пак имаше възможност да вземе победата, но Деклан Райс пропусна да донесе победата на тима си в 85-ата минута. "Чуковете" са на пета позиция с 49 точки, само на две зад четвъртия Челси, докато Арсенал остава на 9-о място на 9 точки от "сините".