• диас-
  • чалханоглу

"Росонерите" надделяха с 3:2 и се укрепиха на втората позиция в Серия А

Милан победи Фиорентина в голово шоу - 1

Милан победи Фиорентина с 3:2 в двубой от 28-ия кръг на Серия "А". "Росонерите" поведоха още в 9-ата минута с гол на Златан Ибрахимович, но Пулгар изравни на "виолетовите" в 17-ата. Ибрахимович беше близо до гола в 35-ата минута, но ударът му срещна гредата.

Франк Рибери се разписа за пълния обрат - 2:1 за Фиорентина в 51-ата минута, но Брахим Диас върна интригата с изравнителен гол за Милан в 57-ата. Четвърт час преди края Хакан Чалханоглу донесе победата за Милан и оформи крайното 3:2.

Милан се укрепи на втората позиция на 6 точки от лидера Интер, като е с мач повече от градския си съперник.