• бундеслига

Момчетата на Ханзи Флик тотално надиграха отбора на Байер Леверкузен

Байерн Мюнхен е все по-близо до поредната си титла - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Байерн докосва титлата в Германия, след като спечели 2:0 домакинството си на Байер Леверкузен от 30-ия кръг на Първа Бундеслига. По този начин баварците увеличиха на 10 точки аванса си пред РБ Лайпциг на върха в класирането. По-рано днес тимът на Юлиан Нагелсман се издъни - 1:2 срещу Кьолн. Леверкузен е на шеста позиция.

Момчетата на Ханзи Флик тотално надиграха съперника през първото полувреме и не спираха да обстрелват пазената от Храдецки врата. Още до 13-ата минута Байерн вече водеше с два гола. Резултата откри Ерик Максим Чупо-Мотинг. Камерунският национал бе заел добра позиция и направи безпощадна добавка след спасения удар на Томас Мюлер. Малко след това Центрирането отляво на Алфонсо Дейвис първоначално беше изчистено от отбраната на гостите, но Джошуа Кимих остана непокрит на границата на наказателното поле и халфът реализира с прекрасно изпълнение.

След почивката "аспирините" поизравниха играта и дори нацелиха гредата, но като цяло баварският колос много спокойно удържа преднината си.