Манчестър Сити победи безпроблемно Кристъл Палас и докосва титлата в Англия

• торес-
  • класиране

"Гражданите" спечелиха с 2:0

Манчестър Сити победи безпроблемно Кристъл Палас и докосва титлата в Англия - 1

Манчестър Сити победи Кристъл Палас с 2:0 като гост и вече докосва титлата във Висшата лига. "Гражданите" бяха по-добрият тим на терена и логично спечелиха благодарение на головете на Серхио Агуеро и Феран Торес. След успеха си Сити събра 80 точки и вече води с 13 пред втория Юнайтед, който обаче е с мач по-малко.

В началото на срещата силите на терена бяха доста изравнени, като нито един от двата тима не успя да създаде нещо по-опасно пред вратата на съперника. Половин час след първия съдийски сигнал Кристиан Бентеке бе близо до гол, но ударът му в долния десен ъгъл бе отразен от Едерсон.

Манчестър Сити вдигна оборотите и до края на полувремето създаде две опасности пред стража на домакините. В 36-ата минута Габриел Жезус се разписа, но голът му не бе зачетен заради засада. Само 120 секунди по-късно Серхио Агуеро получи добро подаване в наказателното поле и стреля опасно, но покрай страничната греда.

Футболистите на Хосеп Гуардиола започнаха отлично втората част и поведоха още в 57-ата минута. Бенжамен Менди изведе Серхио Агуеро на отлична позиция и аржентинският голмайстор с мощен удар в горния ляв ъгъл се разписа. Само 2 минути по-късно "гражданите" стигнаха до второ попадение. Негов автор стана Феран Торес, който овладя една отскочила топка и от границата на наказателното поле разстреля Гуаита.

До края на срещата гостите имаха още няколко добри ситуации, но с пропуски се отличиха Рахийм Стърлинг и Жоао Кансело.