• неймар-
  • маркиньос

Парижани спечелиха с 2:1

ПСЖ се измъчи срещу Ланс, но победи - 1

Пари Сен Жермен победи трудно Ланс с 2:1 в мач от 35-ия кръг на френската Лига 1. Попаденията за столичани реализираха Неймар и Маркиньос. За гостите точен бе Игнатиус Ганаго. След успеха си ПСЖ събра 75 точки и излезе временно на първо място в класирането. Втори е Лил със 73, но и с мач по-малко. По-късно днес "песовете" приемат Ница. Ланс от своя страна се намира на пета позиция с 56.

Пари Сен Жермен започна по-добре мача, като можеше да поведе в 24-ата минута. След центриране от фаул Данило стреля с глава, но вратарят на гостите Вуликер Фаринес спаси. В 33-ата минута парижани поведоха. След груба грешка на защитата топката попадна в Неймар, който с точен удар я прати в мрежата на съперника.

В 59-ата минута ПСЖ стигна до втори гол. Той бе дело на Маркиньос. Бразилецът се разписа с глава след добро центриране от ъглов удар. Само 120 секунди по-късно Ланс се върна в мача. Игнатиус Ганаго се възползва от отскочила топка и с точен изстрел в средата на вратата направи резултата 2:1.

Малко преди последния съдийски сигнал ПСЖ стигна до трети гол. Мауро Икарди бе изведен много добре от Марко Верати и преодоля стража на гостите. Ситуацията обаче бе разгледана с VAR, след което попадението не бе зачетено заради засада.