Националите по футзал - с равенство в квалификациите

• футзал-
  • българия-
  • уелс

Българският национален отбор по футзал започна с равенство в група D на предварителния кръг от квалификациите за Евро 2014, предаде БГНЕС. Пред повече от 800 човека в зала "Скаптопара" момчетата на Венелин Иванов завършиха 0:0 с коравия тим на Армения. Хиксът бе втори пореден на българска територия между тези съперници. През 2009 година, отново в европейска квалификация, която се игра във Варна, двубоят завърши 2:2.

Мачът в Благоевград започна с шанс за "лъвовете", като още в първата минута Ангел Тодоров стреля опасно, но Ернест Акопов се справи. До края на първата част България организира няколко хубави атаки, завършили с изстрели на Даниел Несторов, Станислав Василев, Делян Костов, Йосиф Шутев и отново Ангел Тодоров, но гол не падна. Арменците също имаха интересни ситуации, като при една от тях опитният Армен Даниелян пробва да прехвърли Костадин Белинов, но вратарят изби в корнер.

През втората част мачът стана по-затворен, а и нарушенията зачестиха. И двата тима направиха по пет фаула, но бяха достатъчно предпазливи и не извършиха шесто нарушение, което щеше да доведе и до дълга дузпа. 20 секунди преди края съдията Роберто Гарсия Марин отсъди нарушение в полза на българите за игра с ръка в близост до наказателното поле. Христо Костов изпълни фаула, като след рикошет топката излезе в корнер. Това бе и последната интересна ситуация в двубоя.

Утре нашият национален тим излиза във втория си мач в групата, който е срещу Уелс. Днес "драконите" загубиха от Гърция с 1:4.