• борусия дортмунд-
  • байер леверкузен-
  • 3:1-
  • бундеслига

Борусия (Дортмунд) победи Байер (Леверкузен) с 3:1 в двубой от последния кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Сигнал Идуна Парк".

Ерлинг Холанд (5') даде аванс за "жълто-черните" още в началото на срещата. Малко след старта на второто полувреме Марко Ройс (51') удвои. Норвежката голова машина направи резултата класически в 84-ата минута, а гостите стигнаха до почетно попадение, благодарение на Ларс Бендер (89'), който бе точен от дузпа.

Така Борусия завърши сезона на третата позиция с 64 точки, а отборът Байер е шести с 52 пункта.

Иначе футболистите на треньора Един Терзич откриха още в 5-ата минута, когато се възползваха от сериозна грешка при разиграването на гостите пред наказателното поле, отнеха, а топката попадна в Рейнер, който подаде към Холанд, а норвежецът не сгреши за 1:0.

До почивката "аспирините" бяха много по-активни и опасни, отправяйки цели шест удара, срещу нито един на домакините след попадението им. Топката обаче не пожела да влезе в мрежата зад Роман Бюрки.

Напук на логиката Марко Ройс удвои преднината на Борусия малко след почивката от пряк свободен удар. В 84-ата минута Халанд наниза второто си попадение в двубоя, а пет минути след това Ларс Бендер вкара почетния гол за Байер от дузпа.