Волейболистите ни пропуснаха 3 мачбола срещу Германия и загубиха

• загуба-
  • лига на нациите

Националният ни тим по волейбол допусна второ поражение в Лигата на нациите

Волейболистите ни пропуснаха 3 мачбола срещу Германия и загубиха - 1

Волейболистите от националния отбор на България допуснаха втора загуба в турнира на Лигата на нациите. Възпитаниците на Силвано Пранди имаха 3 мачбола за спечелване на мача в 4-ата част, но бяха проиграни. Германците стигнаха до тайбрек и в него доминираха с по-силна игра.. Цветан Соколов и съотборниците му допуснаха загуба с 2:3 (25:19, 21:25, 25:22, 28:30, 11:15).

Българските волейболисти поведоха с 4:2 и 5:3 след атака на Аспарух Аспарухов. Ас на Цветан Соколов и 7:3 за България. Възпитаниците на Силвано Пранди поведоха с 8:3 при първото техническо прекъсване. Цветан Соколов завърши атака за 9:3. Пайп на Аспарух Аспарухов доведе до 10:5. Националите поведоха с 13:7 и това принуди Андреа Джани да вземе прекъсване за Германия. Отлична атака на Алекс Грозданов в центъра направи резултата 15:9. Последваха 3 поредни точки за Германия и Силвано Пранди взе прекъсване за България. Второто техническо прекъсване дойде при 16:14 за българските волейболисти. Мощна атака на Цветан Соколов се справи с двойна блокада от зона 2 - 18:15. Николай Къртев атакува успешно в атака. Денис Калиберда пристъпи линията за атака от втора линия - 20:16. Андреа Джани взе прекъсване за съперника. Троен български блок спря атаката на Рубен Шот 21:16. Мартин Атанасов успя да провре топката между блокадата и мрежата с атака от зона 4 за 22:16. Аспарух Аспарухов изведе България до геймбол при 24:18. България спечели първата част с 25:19. Цветан Соколов се отличи със 7 точки (1 ас, 1 блок) в първата част.

България поведе с 5:2 в началото на втората част. Отлична атака на Алекс Грозданов доведе до 6:4. Николай Къртев също атакува успешно през центъра за 7:5. Първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за България. Грешка на българските волейболисти даде преднина на Германия от 10:8. Симон Хирш игра с блокадата за 12:8. Симон Хирш и Флориан Краге направиха преднината на Германия 6 точки по 14:8. Радослав Парапунов се появи в игра за България, но би сервис в мрежата и Германия дръпна с 16:10 при второто техническо прекъсване. Троен български блок спря атака на Симон Хирш - 11:16. Ас на Денис Карягин и 12:16. Ас на Рубен Шот и 18:12 за Бундестима. Денис Калиберда атакува технично от зона 2 - 20:12. Мощна атака на Радослав Парапунов намали резултата до 13:20. Георги Петров атакува успешно от зона 4 - 14:20. България намали до 17:22 след атака в аут на Денис Калиберда. Радослав Парапунов атакува успешно за 18:23. Симон Хирш изведе Германия до геймбол при 24:18. Трета поредна успешна атака за Радослав Парапунов - 19:24. Денис Калиберта атакува в аут 20:24. Ас на Радослав Парапунов - 21:24. Андреа Джани побърза да вземе прекъсване за Германия. Радослав Парапунов сгреши началния удар и Бундестимът спечели втората част с 25:21.

Силвано Пранди върна в игра за България всички титуляри, които започнаха двубоя. България поведе с 2:1, но последваха 3 поредни точки за Германия след ас на Рубен Шот. Единична блокада на Алекс Грозданов възстанови равенството при 4:4. Ас на Аспарух Аспарухов - 5:4. Мартин Атанасов изравни резултата при 6:6. Мощна атака на Цветан Соколов и ново равенство от 7:7. Флориан Краге изведе Германия напред при първото техническо прекъсване - 8:7. България поведе с 14:11. Мощна атака на Цветан Соколов по правата от зона 2 - 15:12. Националите поведоха с 16:13 при второто техническо прекъсване. Страхотна реакция на Владислав Иванов, който пусна една топка да излезе в аут - 18:14. България поведе с 21:19 и Андреа Джани побърза да вземе прекъсване за съперника. Симон Хирш атакува в аут - 22:19. националите поведоха с 23:20, но последваха 2 поредни точки за Германия. Цветан Соколов атакува мощно от зона 2 и изведе България до геймбол при 24:22. Симон Хирш атакува в аут и България спечели третата част с 25:22.

България поведе с 3:0 в началото на третата част след ас на Николай Къртев и мощна атака на Цветан Соколов. Нова мощна атака по правата от зона 2 на Цветан Соколов - 4:3. Първото техническо прекъсване дойде при 8:6 за Германия. Възпитаниците на Андреа Джани поведоха с 15:12. Страхотна комбинация Георги Сеганов - Алекс Грозданов и 13:15. Кристиан Фром атакува по правата за 17:13. Троен български блок спря атака на Денис Калиберда - 14:17. България намали до 16:18 и Андреа Джани взе прекъсване на съперника. Страхотна двойна блокада на Цветан Соколов и Алекс Грозданов - 19:21. Флориан Краге даде аванс от 3 точки на Германия при 22:19. Сервис в мрежата на Цветан Соколов - 20:23. Алекс Грозданов атакува успешно в центъра - 21:23. Владислав Иванов вдигна топката към Цветан Соколов в зона 2 и 22:23. Единична блокада на Алекс Грозданов изравни резултата при 23:23. Мачбол за България след нова блокада на Алекс Грозданов - 24:23. Тобиас Крик изравни при 24:24. Силвано Пранди взе прекъсване за България. Цветан Соколов атакува мощно по диагонала от зона 2 и мачбол №2 - 25:24. Тобиас Крик атакува отново успешно - 25:25. Тобиас Крик би сервис в аут - 26:25. Ас на Ян Цимерман и 27:26 за Германия. Николай Къртев изравни с атака през центъра 27:27. Цветан Соколов атакува в аут и Германия спечели 4-ата част с 30:28.

Волейболистите на Германия дръпнаха с 4:1 в началото на тайбрека. Николай Къртев атакува в аут - 2:5. Цветан Соколов атакува успешно по диагонала от зона 4 - 3:4. Кристан Фром завърши успешна атака за 7:4. Алекс Грозданов намали до 5:7. Ас на Рубен Шот и 9:5 за Германия. Силвано Пранди взе прекъсване за България. Тобиас Крик и Кристиан Фром хванаха на блокада атака на Цветан Соколов - 10:5. Нова мощна атака на Тобиас Крик и 11:5. Бундестимът стигна до мачбол при 14:7 след бъркана топка на Николай Къртев. Цветан Соколов отигра трудна топка за 9:14. Тобиас Крик атакува в аут - 14:10. Нова успешна атака на Цветан Соколов и 11:14. Георги Сеганов сгреши началния удар и Германия спечели тайбрека с 15:11 и мача с 3:2 гейма.