• уба-
  • бен фостър
Ливърпул се изложи насред "Анфийлд" - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Уест Бромич Албиън победи като гост, Ливърпул с 2:0 от 26-ия кръг. Така тимът прекъсна негативната си серия от 6 поредни мача без победа във Висшата лига и общо 8 във всички турнири.

Гостите стигнаха до успеха си в самия край на мача. Домакините владееха инициативата през по-голямата част от двубоя, но така и не стигна до гол.

Вратарят на УБА Бен Фостър показа класа, демонстрирайки  страхотни спасявания, които на няколко пъти предпазиха отбора му от попадение. В 77-ата минута дори се стигна до дузпа за Ливърпул, но Фостър отново имаше късмет и отрази изпълнението на Джерард.

В 81-ата мин. след центриране от ъглов удар Макоули с глава реализира за 0:1. А в 90-тата минута, влезлият като резерва Лукаку използва бързината си и оформи крайния резултат 0:2.

След победата, УБА изпревари Ливърпул в класирането и вече е на 8-о място с 37 точки, а мърсисайдци са с актив от 36 точки и заемат 9-та позиция.