6 Април, 2013 22:00 545 0

Арсенал победи УБА с 2:1

• арсенал-
  • уба

Тимът на Арсенал успя да задържи преднината си срещу Уест Бромич, макар и трудно, вземайки ценна победа с 2:1 като гост, която го доближи  до 3-ото място във Висшата лига.

"Артилеристите" излязоха напред с два гола на Томаш Росицки в 20-ата и 50-ата минута, но двайсет минути преди края останаха с човек по-малко за глупав фаул на Пер Мертезакер в наказателното поле.

Уест Бромич се върна в мача, след като Морисън реализира от бялата точка за 2:1. Веднага след това домакините логично оказаха пълен натиск като максимално изпотиха съперника, но не успяха да стигнат до втори гол.

Така Арсенал си тръгна с много ценна и трудна победа, която доближи отбора на само 1 точка от третия във временното класиране Тотнъм. Уест Бромич пък остава на 8-ма позиция с 44 пункта.