Франция е новият Европейски шампион при младежите

• нидерландия-
  • европейско първенство

„Младите петли“ стигнаха до обрат във финалния мач

Франция е новият Европейски шампион при младежите - 1

Франция спечели с 2:1 финала на младежкото Европейско първенство по футбол до 17 години, след като постигна обрат над Нидерландия.

Резултатът бе открит след почивката между полувремената от Джейдън Слори, но след това в рамките на няколко минути Саел Кумбеди отбеляза две попадения за „младите петли“.

Гол на Дийн Хайсе бе отменен заради засада и така срещата приключи при 2:1, като короната на Европа отиде на главите на франсетата.