• англия-
  • италия-
  • лига на нациите

Германия също няма победа след три мача в турнира

Англия и Италия завършиха при 0:0 в среща от група 3 на Лига "А" от Лигата на нациите.
Гостите от Италия пропуснаха първата добра възможност в двубоя още във 2-ата минута, но Давиде Фратези стреля покрай гредата. Само няколко минути след това Тами Ейбрахам можеше да вкара за Англия след грешка на италианската отбрана, но стреля встрани.

Пет минути по-късно Мейсън Маунт стреля силно, но Донарума отби топката в напречната греда.
Последва спокоен четвърт час, за да се стигне до пропуска на Сандро Тонали в 22-ата минута, но ударът на полузащитника бе спасен, предава sport.blitz.bg.

До края на първата част бяха пропуснати още няколко положения, но Джак Грийлиш и Мейсън Маунт пропуснаха за Англия, а Джанлука Скамака и Матео Песина за Италия.

Англия започна по-силно втората част и Рахим Стърлинг пропусна две положения в 53-ата и 55-ата минута. Италия няколко минути по-късно след удар на Джовани Ди Лоренцо, на вратарят на домакините спаси.
Уинфред Нонто също имаше шанс да се разпише за Италия в 70-ата минута, но шутира неточно. Последната по-добра ситуация в мача пропусна Хари Кейн в 79-ата минута.

В другата среща от групата Унгария и Германия завършиха при 1:1 и така класирането се запази, а всички добавиха по точка към актива си. Италия остава лидер с 5 точки, следва Унгария с 4, Германия с 3 и Англия с две. Последните два тима все още са без победа след първите три срещи от групата.

ЛИГА "А"
Англия - Италия 0:0
Нидерландия - Полша 2:2

0:1 Мати Кеш (18), 0:2 Пьотр Желински (49), 1:2 Дейви Клаасен (51), 2:2 Дензел Дъмфрис (54)
Уелс - Белгия 1:1
0:1 Юри Тилеманс (51), 1:1 Бренан Джонсън (86)
Унгария - Германия 1:1
1:0 Жолт Наги (6), 1:1 Йонас Хофман (9)

ЛИГА "В"
Украйна - Армения 3:0

1:0 Руслан Малиновски (61), 2:0 Вячеслав Караваев (77), 3:0 Виталий Миколенко (84)
Република Ирландия - Шотландия 3:0
1:0 Алан Браун (20), 2:0 Трой Парът (28), 3:0 Майкъл Обафеми (51)
Румъния - Финландия 1:0
1:0 Никушор Банку (30)
Черна гора - Босна и Херцеговина 1:1
0:1 Лука Менало (62), 1:1 Адам Марушич (77)

ЛИГА "С"
Фарьорски острови - Литва 2:1

0:1 Фьодор Чернич (6), 1:1 Вильомир Давидсен (20 дузпа), 2:1 Якуп Андреасен (45)
Люксембург - Турция 0:2
0:1 Хакан Чалханоглу (37 дузпа), 0:2 Сердар Дурсун (76)