• контрола-
  • кематен-
  • победа

Червените надделяха с 5:3 над четвъртодивизионния Кематен

ЦСКА записа първа победа в предсезонната си подготовка. "Червените" се наложиха с 5:3 над четвъртодивизионния Кематен, предаде Топспорт.

Австрийците се опълчиха сериозно на "армейците", които бяха изоставащи в резултата и реализираха пълен обрат в края на първата част.

Добри впечатления от този мач отново оставиха новите попълнения Станислав Шопов и Лазар Туфегджич. В първата контрола в подготовката си в Австрия, "червените" загубиха с 1:4 от Гройтер Фюрт.

Срещата започна равностойно. В 21-ата минута, съперникът на ЦСКА успя да поведе в резултата, след като Маурисио Гарсес върна лошо с глава към Алекс Божев, младият вратар допусна грешка и изби право в краката на Сам Абфалтерер , който на празна врата направи 0:1.

Играта на "червените" не вървеше, а чак в края на полувремето те успяха да наложат натиск. В 41-ата минута, Станислав Шопов засече сгрешена топка от играч на съперника и намери Морено, който сам срещу вратаря не сбърка за 1:1.

В последните секунди на първата част Шопов отигра, топката попадна в играч на Кематен, който с пета вкара топката в собствената си мрежа за пълен обрат на "червените".

През второто полувреме се стигна до нови попадения. В самото начало Станислав Шопов за пореден път се отличи с добра изява и подаде към влезлият на смяна Лазар Туфегджич, който с глава реализира за 3:1.

В 52-ата минута, Росен Маринов бе изпреварен от играч на съперника и той с диагонален удар отдясно намали за 3:2.

15 минути преди края Росен Маринов изостана и бе надбяган от играч на аматьорите, който прехвърли младия Божев за 3:3.

Минути преди края на редовното време Папазов се оказа най-съобразителен в наказателното поле и вкара за 4:3. Победата за ЦСКА бе подпечатана от Лазар Туфеджич в самия край.

Титулярен състав: 12.Алекс Божев, 27.Маурисио Гарсез, 4.Мено Кох, 29. Росен Маринов, 13. Галин Минков, 20. Йоан Бауренски, 21. Амос Юга, 5. Феде Варела, 8. Станислав Шопов, 7. Йоан Баи, 28. Браян Морено

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 6. Християн Петров, 16. Асен Дончев, 15. Тибо Вион, 3. Жеферсон Телес, 11. Лазар Туфегджич, 24. Марк-Емилио Папазов, 26. Мартин Смоленски, 14. Калоян Кръстев, 23. Радослав Живков