• тампа бей лайтнинг-
  • колорадо аваланч-
  • купа стенли

Колорадо триумфира в шестия мач от финалната серия срещу Тампа

Колорадо Аваланч спечели Купа Стенли за пръв път от 21 години насам, побеждавайки с 4:2 отбора на Тампа Бей Лайтнингс във финалната серия.

В шестия мач между двата най-добри отбора по хокей на лед видяхме само 3 гола в двете врати, но за щастие на „лавината“ тимът постигна обрат през втората част.

Стивън Стемкос откри резултата за „светкавиците“ в 3:48 минута, а след първата почивка Нейтън МакКинън (1:54) и Артури Лехконен (12:28) донесоха така ценната победа за своя тим.

Това бе и най-оспорваният мач в серията. В първия мач Колорадо спечели с 4:3, а след това дублира успеха си с внушителното 7:0. Последва победа за Тампа с 6:2, последвано от поражение с 2:3 на своя лед. Интригата оцеля в петия мач, когато Аваланч допусна първа загуба пред своя публика с 2:3, но всичко приключи в изигралия се рано тази сутрин за българските ширини мач в Тампа.

Колорадо Аваланч спечели своята трета Купа Стенли в историята си, колкото има и Тампа Бей Лайтнингс.