• калояна налбантова-
  • европейска-
  • титла-
  • бадминтон

Калояна Налбантова спечели титлата на сингъл на европейското първенство по бадминтон за юноши и девойки до 19 години в сръбската столица Белград.

Поставената под номер 10 българка победи на финала петата в схемата Лиза Куртин от Англия с 14:21, 21:17, 21:16 за 51 минути, предава blitz.bg/sport.

Налбантова загуби първия гейм, но направи обрат в следващите два. Във втората част възпитаничката на Стилиян Макарски записа серия от 7:0, за да поведе с 16:11 и след 21:17 изравни резултата. В третия гейм до средата се игра равностойно, след което българката отбеляза шест безответни точки, за да вземе аванс от 18:13 и след 21:16 спечели мача.

Налбантова е европейска шампионка до 17 години от миналата година, а сега прибави и титлата за девойки до 19 години.