• виктория пилзен-
  • шампионска лига

„Баварците“ нямаха проблеми срещу чешкия си опонент

Виктория се превърна в поредната жертва на Байерн - 1

Байерн Мюнхен постигна нова разгромна победа с 5:0 над Виктория Пилзен в Шампионската лига, за да си подсигури практически продължаване напред към елиминациите в турнира.

Резултатът през първата част бързо набъбна до 3:0 след попаденията на Лирой Сане, Серж Гнабри и Садио Мане, а дори гол на Джамал Мусиала бе отменен от ВАР заради засада.

След почивката Юлиан Нагелсман даде почивка на Алфонсо Дейвис и Мусиала, пускайки в игра Йосип Станишич и Максим Ерик Чупо-Мотинг. Последният дори се разписа, а Сане пък добави втори гол към сметката си скоро след подновяването на играта.

Така Байерн събра актив от 9 точки и голова разлика от 9:0 след три изиграни кръга. При това в конкуренцията още на Барселона и Интер. Виктория пък затвърждава позицията си на твърд аутсайдер.