Арсенал отново разнищи съперник в контрола

• виетнам-
  • контрола
Арсенал отново разнищи съперник в контрола - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС
Арсенал демонстрира добра игра и във втората си контрола от лятното си турне в Азия. След като преди три дни "Артилеристите" победиха със 7:0 Индонезия, сега те спечелиха със 7:1 срещу Виетнам.

С впечатляващ хеттрик се отличи Оливие Жиру, който този път  започна като титуляр и вкара първите три гола през първото полувреме. И трите попадения бяха от висока класа, с което французинът показа, че започва да влиза в добра форма преди началото на новия сезон.

През второто полувреме Алекс Окслейд-Чембърлейн, който завърши мача с две асистенции, вкара четвърти гол. Младокът Чуба Акпом добави нови два гола, а дори и защитникът Инаси Микел се разписа четвърт час преди края.

В 78-та минута домакините стигнаха до почетно попадение, но то надали е развалило доброто настроение на Арсенал, тъй като Джак Уилшър потвърди думите на Арсен Венгер, че няма проблеми с контузията, тъй като записа 20 минути игра без проблеми.