Българският национален отбор по волейбол за мъже загуби и петия си малък финал в Световната лига по волейбол, отстъпвайки драматично с 2:3 (25:21, 21:25, 20:25, 25:21, 7:15) на Италия в спора за бронзовите медали.
В полупразната зала в Мар дел Плата, Аржентина, "лъвовете" показаха игра на приливи и отливи, но за съжаление най-големият спад бе в петата решаваща част.
По този начин, случилото се през миналата година на Олимпиадата в Лондон се повтаря и, както и тогава, Италия ни отне шансовете за медал.
Въпреки това успехът за българските "лъвове" е голям, след като се класираха за финалите от т.нар. "група на смъртта".
"Адзурите" пък спечелиха първи медал от 2004 година насам, когато завоюват среброто. Това е трети бронзов медал за тях.
Финалът в тазгодишното издание на Световната лига по волейбол е по-къно, в 2 часа българско време и противопоставя силните тимове на Бразилия и Русия.
Двубоят ще бъде излъчван директно по TV 7.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА