Лудогорец отстрани Левски от турнира за Купата на България

• купа на българия

„Сините“ поведоха, но домакините обърнаха мача

Лудогорец отстрани Левски от турнира за Купата на България - 1
Снимка: ПФК Левски/Архив

Лудогорец успя да обърне с 2:1 Левски и да се класира на 1/4-финалите за Купата на България. Така "сините", които са актуален носител на трофея, бяха детронирани от "орлите" на Анте Шимунджа.

Отборът на Станимир Стоилов поведе в Разград след гол на Уелтън в 61-ата минута. Бразилецът отбеляза, засичайки остро центриране на Цунами отляво. Игор Тиаго изравни с първото си докосване в 69-ата минута, а в 79-ата минута Бърнард Текпектей донесе пълния обрат на "орлите" с далечен изстрел - 2:1. В 90-ата минута Хосе Кордоба пропусна дузпа.