• девойки-
  • световно първенство-
  • софия

В първата среща победихме Естония

Девойките ни загубиха от Казахстан на Световното първенство по хокей на лед в София - 1
Снимка: Българска федерация по хокей на лед

Националният отбор на България по хокей на лед за девойки до 18 години загуби от Казахстан с 1:8 във втория си мач от група "Б" на световния шампионат в тази възрастова група в дивизия II. Турнирът се провежда в Зимния дворец в София.

Българките стартираха с победа с 6:0 над Естония в четвъртък, но във втората си среща отстъпиха категорично на Казахстан. Срещата бе решена още след първата третина, в която казахстанките вкараха пет безответни гола. Втората част бе по-равностойна и в нея България допусна две попадения и отбеляза почетен гол чрез Мария Руневска, предава БТА.

В последната част българките допуснаха още едно попадение за крайното 1:8.

В класирането България заема четвърто място с 3 точки. Лидер е Белгия с 5 точки.

Третата среща на България е срещу Нова Зеландия в неделя.