• сент етиен-
  • лига 1
Лил спечели минимално срещу Сент Етиен - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Отборът на Лил нанесе първа загуба на Сент Етиен през новия сезон в Лига 1 и по този начин го лиши от възможността да се изравни с Олимпик Марсилия на върха на подреждането с пълен актив от точки след първите три кръга.

"Кучетата" победиха с 1:0, благодарение на гол от дузпа на Саломон Калу, отсъдена за фаул срещу него.

Двата тима изиграха затворено първо полувреме, където властваше борбата в средата на терена, но все пак малко преди почивката домакините стигнаха до гол.

През втората част и двата отбора можеха да стигнат до попадение, но пропуснаха от чисти позиции.

Така Лил записа втора победа и вече има шест точки в актива си. Сент Етиен също имат толкова и двата тима заемат места в средата на таблицата.