• фернандо алонсо

Ветеранът Алонсо със супер старт

Лудия Макс ликува в Бахрейн, шапки долу обаче пред Алонсо - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Шампионът от последните два сезона на Формула 1 Макс Верстапен стартира отлично 2023 година в шампионата.

Макс спечели убедително първия старт за сезона. Нидерландецът тръгна първи в Гран При на Бахрейн и спечели убедително. Съотборникът на Верстапен в "Ред Бул" Чеко Перес (Мексико) се нареди втори. Асът на "Ферари" Шарл Льоклер отпадна по средата на състезанието.

41-годишният Фернандо Алонсо, който стартира пети днес, съумя да се качи на почетната стълбичка, завършвайки трети. Алонсо сега е ас на Астън Мартин. Испанецът е 2-кратен световен шампион във Формула 1.

7-кратният световен шампион във Ф1 Люис Хамилтън от Великобритания завърши 5-и със своя "Мерцедес".