• григор димитров

Гришо победи, но пропусна да разгроми Шелтън

Григор Димитров изненада много чуждестранен коментатор - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Григор Димитров победи Бен Шелтън (САЩ) с 2:1 сета (6:1, 3:6, 6:3) на старта на турнира от сериите Мастърс 1000 в Монте Карло. Мачът продължи 2 часа и 12 минути.

Във втория кръг на Мастърса Григор ще играе срещу Лехечка от Чехия.

Димитров беше значително по-силен от Шелтън днес и можеше да запише далеч по-убедителна победа като резултат.

Григор реализира обаче само 3 брейк точки при 18 преки възможности за пробив.

А по време на четвъртия гейм на третия сет на срещата един от чуждестранните коментатори на мача се изненада именно от статистиката показваща колко от възможностите си за пробив е реализирал Григор.

"Това е статистика, която изглежда обичайна за мач срещу Джон Иснър (208-сантиметров майстор на сервиса) на тревна настилка, но не и за двубой на клей корт срещу Шелтън", подобна фраза, заяви коментаторът.

Секунди по-късно обаче Григор проби за 3:1.