Арда стигна до равенство срещу Ботев (Вр)

• равен

Попаденията паднаха през втората част

Арда стигна до равенство срещу Ботев (Вр) - 1
Снимка: Факти.бг/Архив

Арда и Ботев (Враца) завършиха 1:1 в мач от 28-ия кръг на efbet Лигата. Попаденията паднаха през втората част, като първо Даниел Генов изведе Ботев напред след асистенция на Момчил Цветанов, а десет минути преди края на редовното време Радослав Цонев изравни от дузпа.

Отборът от Враца започна по-активно мача, като първия удар към една от двете врати нанесе Антонио Георгиев. Ботев нанесе няколко неточни удара преди почивката, а най-чистото положение се откри пред Браян Мендоса, чийто удар бе спасен от вратаря Анатолий Господинов, предава БТА.

Малко преди края на първото полувреме Илия Юруков от домакините все пак се престраши да стреля, но ударът му не донесе нищо.

Ботев заслужено откри резултата в 57-ата минута. Тогава Момчил Цветанов проби отляво и центрира, а Даниел Генов засече топката. Тя рикошира в напречната греда и тупна зад голлинията, вратарят Господинов я извади, но попадението бе редовно.

В 71-ата минута резервата на Арда Ласана Н'Диайе имаше възможност да изравни, но стреля в аут. В 78-ата минута съдията Красен Георгиев отсъди дузпа за домакините за нарушение на Диего Фераресо срещу Абубакар Тунгара. На връх 28-ия си роджен ден Ради Цонев изравни, като стреля силно в левия ъгъл на вратата на Краси Костов, който се хвърли на обратната страна.

Ботев (Враца) спечели първа точка при гостуване на Арда и се отдалечи от опасната зона.