Сам Лоус спечели старта от Moto2 в Херес

• херес-
  • испания

Педро Акоста продължава да е лидер в класирането

Сам Лоус спечели старта от Moto2 в Херес - 1

Сам Лоус (Великобритания, Elf Marc VDS Racing Team) спечели Гран при на Испания в клас Moto2 от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта, превръщайки пол-позицията си от квалификациите в първо място, предава БТА.

Лоус бе атакуван на старта от Педро Акоста (Испания, Red Bull KTM Ajo) и загуби лидерската си позиция, но британецът се върна отново начело в последния завой на първата обиколка.

Лоус пресече карирания флаг 2.841 секунди преди Акоста, а Алонсо Лопес (Испания, CAG SpeedUp) спечели последната позиция на подиума.

Педро Акоста продължава да е лидер в класирането в Moto2, но при равенство в точките с Тони Арболино (Италия, Elf Marc VDS Racing Team), който финишира четвърти в Херес. Двамата са с по 74 точки и 22 пред Аарон Канет (Испания, Pons Wegow Los40), който бе пети днес.

Лопес е с допълнителни седем точки пасив, а Лоус е пети с още две изоставане.