• шампионска лига

Немците се разправиха безпроблемно със Сити

Байерн смачка Манчестър Сити в Англия - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС
Байерн Мюнхен разби Манчестър Сити с 3:1 като гост в двубой от група "D" на Шампионската лига. Срещата се игра на стадион "Етихад Стейдиъм". Европейският клубен първенец тотално надигра своя опонент и направи куп пропуски, отправяйки цели 20 шута, срещу осем на англичаните. Гостите откриха резултата в началото, когато далечен изстрел на Франк Рибери изненада Харт.

След почивката момчетата на Пеп Гуардиола нанесоха своя решителен удар и нанизаха още две попадения в рамките на пет минути, чрез Томас Мюлер и Ариен Робен.

Десетина минути преди края на мача Негредо намали резултата, след като малко преди това Мюлер бе нацелил напречната греда. В края на мача германците видимо намалиха оборотите. Червен картон получи Боатенг, а Давид Силва нацели напречната греда от фаул.

Така Байерн е на върха в групата с пълен актив от 6 точки, докато Манчестър Сити е с три пункта. Толкова има и ЦСКА Москва.