• евролигата
Реал (М) бие в Евролигата, гърци спират Галата - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Баскетболният гранд от Испания Реал Мадрид записа нов убедителен успех в Евролигата.

След като преди седмица играчите на Пабло Ласо удариха Жалгирис с 83:63 в Каунас, сега те зарадваха феновете в Мадрид с победа с 40 точки разлика над първенеца на Германия Брозе Баскетс - 98:58.

Серхио Йул бе най-резултатен за успеха на "лос рейес", реализирайки 16 точки, Фелипе Рейес добави 13, Никола Миротич се точете с 12, а Джейси Керъл завърши с 11. Джамар Смит вкара 11 за Брозе, докато Кейси Джейкъбсън приключи с 10. Това бе първо поражение за Брозе, които записаха победа над Страсбург миналата седмица в първия си мач от група В.

В друг мач защитаващият титлата си в Евролигата отбор на Олимпиакос (Пирея) си тръгна с победа от трудното гостуване на Галатасарай в Истанбул.

Повече от 11 хиляди зрители сътвориха адска обстановка, но това не попречи на шампионите да победят със 78:67 и да запишат втори пореден успех в група С на турнира.

Гърците започнаха отлично и след една част водеха с 22:11, а на почивката бяха напред с 12 точки - 42:30. Силна трета част от страна на Галатасарай обаче върна интригата в мача и така двата отбора се оттеглиха при резултат 59:57 след 30 минути игра. В заключителната четвърт все пак гърците показаха повече класа и се поздравиха с крайния успех със 78:67.

Василис Спанулис вкара най-много за победителите - 18 точки, а Мат Лоески и Брент Петуей приключиха съответно с 15 и 11. Нейт Джауай бе най-резултатен за Галатасарай със своите 22 точки, а Карлос Аройо и Ъруин Дъдли приключиха с по 10.