• херта

Немските грандове с победи в Бундеслигата

Байерн и Борусия взеха своето в Германия - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС
Борусия Дортмунд победи Шалке напълно заслужено с 3:1 като гост в дербито на 10-ия кръг на германската Бундеслига, което се игра на стадион "Фелтинс Арена". Европейският клубен вицешампион бе по-добрият отбор през по-голяма част от игровото време и напълно заслужено се оттегли на почивка с попадението на Обамеянг. Роман Вайденфелер пък спаси дузпа на Боатенг.

Веднага след паузата Нури Шахин вкара страхотен гол от дистанция, но влезлият като резерва Макс Майер върна интригата след солова акция. Четвърт час преди края на мача обаче Блашчиковски подпечата победата на своите.

След победата Борусия Дортмунд остана на второто място, събирайки 25 точки, докато Шалке е пети с 14 пункта на сметката си.

Байерн Мюнхен пък надви Херта с 3:2 в двуостър двубой, който се игра на стадион "Алианц Арена". Гостите изненадващо поведоха чрез Рамос в самото начало, но Марио Манджукич обърна резултата след две идентични попадения с глава през първото и през второто полувреме.

След това Марио Гьотце успокои своите, вкарвайки също с глава първото си попадение за Байерн в първенството, но Бен-Хатира върна интригата, завършвайки образцова акция на берлинчани. До края обаче мюнхенци контролираха развоя на срещата.

Европейският клубен първенец остава на върха в таблицата с актив от 26 точки, докато Херта (15 пункта) е на комфортната за амбициите на столичани четвърта позиция.