Франция победи Бразилия с гол в края на СП по футбол за жени

• световно първенство-
  • жени

Ренар отбеляза победното попадение след центриране от корнер

Франция победи Бразилия с гол в края на СП по футбол за жени - 1

Капитанката Уенди Ренар вкара с глава седем минути преди края на редовното време и националният отбор на Франция спечели с 2:1 срещу Бразилия в мач от група F на световното първенство по футбол за жени, предава БТА.

С победата французойките оглавиха подреждането с точка пред Бразилия и равенство с отбора на Ямайка, който днес надви с 1:0 Панама.

Ренар отбеляза победното попадение след центриране от корнер на Селма Баша. Ударът на защитничката срещна първо земята, след което топката прелетя покрай вратарката Летисия за 2:1 в полза на французойките. В следващия си мач французойките срещат опашкаря Панама, а Бразилия ще играе директен двубой за излизане от групата срещу Ямайка.

За французойките в 17-ата минута се разписа още Южени Льо Сомер, а Дебиня изравни за бразиските националки в 58-ата.

Швеция пък оглави еднолично група G след разгромна победа с 5:0 срещу Италия, с което скандинавките си гарантираха място в елиминациите.

Аманда Илестед откри резултата за шведките в 39-ата минута, а в самия край на полувремето Фридорина Ролфо и Стина Блакстениус увеличиха разликата до три попадения. Илестед бе точна отново в 50-ата минута и Ребека Бломквист оформи крайното 5:0 в добавеното време.

Италия все още е на второ място с три точки, а Аржентина и Република Южна Африка делят третото с по една.