• халанд-
  • родри

Едно попадение за класическото 3:0 добави Родри

Сити надигра Бърнли, Холанд с два гола - 1

Манчестър Сити започна с победа защитата на титлата си в английската Висша лига, след като надигра с 3:0 Бърнли като гост в първа среща от първия кръг на футболния шампионат на страната. Два гола за победата реализира нападателят Ерлинг Холанд, а едно попадение добави испанският полузащитник Родри, предава БТА.

Норвежецът Холанд, който реализира рекордните за Висшата лига 36 гола и отбеляза общо 52 във всички турнири за „гражданите“, се разписа още в четвъртата минута на двубоя с Бърнли. Той покачи на 2:0 за Манчестър Сити в 36-ата минута със страхотен удар след подаване от Хулиан Алварес, а в 75-ата минута Родри оформи крайното 3:0 за шампионите срещу завърналия се в английския елит Бърнли. Четири минути по-късно аржентинският национал Алварес пропусна да увеличи аванса на гостите от Манчестър и пак той пропусна нова изгодна възможност в 86-ата минута.

Сити обаче загуби един от лидерите си в 23-ата минута, когато белгиецът Кевин де Бройне трябваше да напусне игра заради контузия и бе заменен от новото попълнение Матео Ковачич.

Домакините завършиха мача с човек по-малко, тъй като в четвъртата минута на добавеното време мароканският национал Анас Зарури получи директен червен картон за нарушение срещу Кайл Уокър, а решението дойде след проверка на ситуацията с ВАР.