• шампионската лига

Нелеп гол отне победата на

Порто не се даде на Зенит в Русия - 1
Снимка: Широков, ЕПА/БГНЕС

Отборите на Зенит и Порто завършиха 1:1 в мач за второто място от група „G” на Шампионската лига.

Двата отбора си размениха инициативата през двете полувремена, като руснаците могат да съжаляват повече, че не се поздравиха с победата, тъй като Хълк пропусна дузпа в 52-ата минута.

Португалците започнаха по-силно мача, като пресираха домакините в тяхната половина. Те владееха играта и отправиха няколко опасни изстрела към вратата на Зенит.

Логичното се случи в21-ата минута. Непокритият Лучо Гонзалес след центриране отляво с глава прати топката в левия ъгъл на вратата на домакините. 1:0 за Порто.

Лошите новини за Спалети не спряха до тук. В 28-ата минута Дани получи контузия и напусна терена, а мястото му зае Кержаков.

Веднага след подновяване на играта Зенит успя да изравни след гол на Хълк, който се пребори за топка в наказателното поле, финтира неразчетено излезлия вратар и вкара в опразнената врата на бившия си отбор за 1:1.

През второто полувреме играчите на тима от Санкт Петербург започнаха по-уверено и натиснаха съперниците си.

Въпреки това, Порто се защтаваха добре и не допуснаха нова грешка.