• аугсбург

Мюнхенци с 37 мача без загуба

Байерн с рекорд, Борусия падна - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС
Байерн Мюнхен надви без проблеми Аугсбург с 3:0 в среща от 12-ия кръг на германската Бундеслига, която се игра на стадион "Алианц Арена". Европейският клубен първенец откри резултата още в началото, когато защитникът Джером Боатенг вкара страхотно попадение след завъртане.

Малко преди почивката Франк Рибери вкара втори гол за своите, след перфектно изпълнен пряк свободен удар. В добавеното време Мюлер се разписа от дузпа. Така Байерн записа 37 поредни срещи без загуба в Бундеслигата, поставяйки нов рекорд.

След победата Байерн Мюнхен събра 32 точки и остана на върха в класирането, докато Аугсбург е 13-и в таблицата, с 13 пункта на сметката си.

Волфсбург обърна Борусия Дортмунд и спечели щастливо с 2:1 в двубой от 12-ия кръг на германската Бундеслига, играна на стадион "Фолксваген Арена". Двата тима се захапаха още от самото начало и атаките се редуваха пред двете врати. В добавеното време на първата част Марко Ройс откри резултата след великолепно изпълнение на пряк свободен удар.
През втората част обаче "вълците" стигнаха до пълен обрат, благодарение на щастливия гол на Родригес от фаул и на соловата акция на Ивица Олич. Малко след това Марко Ройс нацели гредата от фаул.

Поражението остави Борусия Дортмунд на второ място в класирането с 28 точки, но вече на четири пункта зад лидера Байерн. Волфсбург събра 21 точки и е четвърти.