• киево

Милан не успя да победи последния, Рома не победи във втори мач

Милан затъва все повече, Рома пак с равен - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС
Милан допусна нова издънка в Серия "А", след като в мач от 12-ия кръг отборът не успя да победи последния в класирането Киево и двата тима врътнаха реми 0:0.

Гостите имаха своите шансове в мача, но ги пропиляха с лека ръка. През второто полувреме Робиньо нацели греда и пропусна най-добрия шанс за гостите. Освен това попадение на Киево бе отменено заради спорна засада. И двата тима завършиха мача с 10 души. В 83-ата минута Монтоливо получи втори жълт и червен картон, а в 91-ата минута Пелисиер бе изгонен с директен червен.

След този мач Милан има 13 точки в класирането и отборът продължава да бъде около средата на таблицата, докато Киево е на последното 20-о място с 6 точки. След този мач напрежението върху Масимилиано Алегри ще се увеличи още повече и нищо чудно ръководството на клуба да търси нов треньор.

Сасуоло измъкна сензационно равенство 1:1 срещу Рома в мач от 12-я кръг на италианската Сериа А, игран на "Стадио Олимпико". Гостите се добраха до равенството с драматичен гол в 94-та минута на младока Доменико Берарди. Преди това Рома бе открила резултата след автогол  на Алесандро Лонги в средата на първото полувреме, след като вратарят на гостите Джанлука Пеголо спаси опасен удар на Алесандро Флоренци. До края на мача Рома имаше пълно превъзходство, но Адем Ляич направи куп пропуски през второто полувреме. И това се оказа решително, тъй като в последната минута Сасуоло измъкна равенството.

Така новаците в Серия А спънаха втори претендент за титлата, след като по-рано през сезона измъкнаха 1:1 като гост на Наполи.

След равенството "Вълците" пропуснаха да се откъснат пред преследвачите си Наполи и Ювентус преди директния сблъсък между двата тима по-късно тази вечер. Победа на един от двата отбора ще го приближи само на точка зад Рома.

Допълнителна лоша новина за римляните бе и контузията на Марко Бориело, който трябваше да напусне принудително през първото полувреме.