Нюкасъл нанесе първа загуба на Брентфорд във Висшата лига

• брентфорд-
  • висша лига

Калъм Уилсън реализира единственото попадение

Нюкасъл нанесе първа загуба на Брентфорд във Висшата лига - 1

Нюкасъл победи с 1:0 Брентфорд в мач от петия кръг на английската Висша лига. За футболистите на Еди Хау това бе едва втори успех от старта на кампанията, а за Брентфорд бе първа загуба.

Калъм Уилсън реализира единственото попадение в 64-тата минута, след като се разписа от дузпа. Малко преди това негов гол бе отменен от ВАР заради фаул в атака, предава БТА.

В 79-ата минута съдията Крейг Поусън отсъди втора дузпа за Нюкасъл, тъй като топката срещна ръката на Мбемо, след като Трипиър бе играл с глава. Видео-асистент реферите препоръчаха отмяна на първоначалното решение, което бе уважено от арбитъра.

В заключителните минути на срещата Уиса от Брентфорд на два пъти пропусна да изравни.