• мондиал 2014

Ацтеките разбиха Нова Зеландия на баража

Мексико на Мондиал за 6-ти пореден път - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС
Мексико подпечата класирането си на Мондиал 2014 след победа в реванша от плейофите срещу Нова Зеландия с 4:2. "Ацтеките" спечелиха първия мач с 5:1 и реваншът в Уелингтън бе повече от протоколен.

Всичко приключи до 33-ата минута, когато Орибе Пералта реализира хеттрик. Единственото, което Нова Зеландия успя да направи е, че загубата стана по-почетна след точно изпълнена дузпа на Крис Джеймс в 80-а минута. Крайното 4:2 за Мексико оформи Карлон Пена в 87-ата минута.

Така Мексико се класира за 15-и път на световно първенство и за шести пореден.

Мексиканците са предпоследният отбор, който си гарантира участие на световното първенство. Остава още една квота, която без съмнение ще отиде при уругвайците, които по-късно днес играят реванш срещу Йордания в Монтевидео, който ще бъде протоколен след победата на Уругвай с 5:0 в първия мач.