• херо-
  • победа

Пловдивчани победиха с категоричното 6:1

Ботев Пловдив се подигра с Черноморец - 1
Ботев Пловдив постигна много важна домакинска победа с 6:1 над Черноморец в среща от 18-ия кръг на "А" група. Домакините показаха доста добра ефективност в атака и с лекота спечелиха срещу закъсалите бургазлии, а по този начин Мъри взе сблъсъка с един от неговите училите Херо.

Анисе реализира първите два гола за пловдивчани в 19-ата и 35-ата минута, а в 47-ата и Ромарио се разписа, за да направи 3:0. За гостите Аммари вкара почетен гол в 51-ата минута, а четири минути след това Сърмов бе точен за Ботев, за да върне аванса от три чисти гола на тима.

Ромарио вкара втори гол в 67-ата минута, а крайният резултат оформи Педро в 81-ата.
Пловдивчани са на 4-ото място в класирането с 31 точки след този мач, докато Черноморец е 12-и с 15 точки.