• българия-
  • интерконтиненталната купа

Така българките си осигуриха поне среброто в Мексико

Националките по хандбал биха Тайланд - 1

Националният отбор на България по хандбал победи Тайланд с 26:25 (13:17) в мач от предпоследния кръг на турнира за интерконтиненталната купа на ИХФ "Чалъндж трофи" за жени до 20 години в Монтерей (Мексико).

Възпитаничките на Христо Коев стигнаха до обрат със силна игра през второто полувреме, за да запишат трети успех в три мача в надпреварата, с което си осигуриха най-малко сребърните медали Станислава Димитрова и Благовеста Йосифова се отличиха с по 7 попадения за успеха, а вратарката Кристина Миланова направи 11 спасявания и допусна само 8 гола след почивката, което се оказа решаващо.

Така в пряк двубой за титлата този нощ България ще играе срещу тима на Демократична Република Конго, който също записа трета победа в надпреварата след 29:20 (16:9) над Канада. Жослин Бензука Нгунза беше най-резултатна за африканките с 9 попадения.