Садио Мане изигра своя мач №100 за Сенегал и вкара два гола

• гола-
  • световно първенство

Тимът му търси трето поредно класиране за Световно първенство

Садио Мане изигра своя мач №100 за Сенегал и вкара два гола - 1

Звездата на националния отбор на Сенегал по футбол Садио Мане отбеляза своя мач №100 за тима в световната квалификация срещу Южен Судан, в която вкара два гола за убедителния успех с 4:0, предаде "Ройтерс". Тимът на Република Южна Африка се наложи над Бенин с 2:1 у дома, а Танзания победи Нигер с 1:0 в останалите квалификации в зона "Африка", допълва БТА.

Мане, който е двукратен Футболист на Африка, подаде още в първата минута за попадението на Папе Матар Сар, а пет минути по-късно сам вкара. 31-годишният нападател, който направи дебюта си за Сенегал през 2012, вкара второто си попадение от дузпа в началото на втората част. Мане бе сменен малко след час игра, за да бъде свеж за следващата квалификация срещу Того във вторник. Тимът на Сенегал търси трето поредно класиране за Световно първенство в група с ДР Конго.

Перси Тау и Кулисо Мудау се разписаха за успеха на Република Южна Африка, а Стив Муни вкара за Бенин. Играещият в Австралия нападател Чарлз М'Момбва отбеляза победното попадение за Танзания срещу Нигер в мача, игран в Маракеш, Мароко.