• шефилд юнайтед-
  • висшата лига-
  • манчестър юнайтед-

Ливърпул не се затрудни срещу Шефилд Юнайтед (ВИДЕО) - 1

Ливърпул срещна затруднения, но спечели с 2:0 гостуването на Шефилд Юнайтед от 15-ия кръг на Висшата лига.

При завръщането на Крис Уайлдър на треньорския пост в Шефилд, отборът се представи стабилно и оказа сериозна съпротива на фаворита в мача.

Шефилд даже стигна до страхотно положение за откриване на резултата, но Келъхър спаси удара на Макатий.

В 37-ата минута Трент Александър-Арнолд центрира от корнер и капитанът Върджил ван Дайк стреля от въздуха за 1:0.

Домакините имаха претенции за нарушение в атака, но те не бяха уважени.

След почивката Фодерингам на няколко пъти опази вратата си от второ попадение, но капитулира в 95-ата минута, когато Доминик Собослай направи 2:0.

С успеха мърсисайдци събраха 34 т. и отново са на 2 от първия в класирането Арсенал.