Aрсенал спечели местното дерби и изхвърли Тотнъм от ФА Къп

• касорла-
  • росицки

Артилеристите победиха своите противници с 2:0

Aрсенал спечели местното дерби и изхвърли Тотнъм от ФА Къп - 1
Арсенал спечели дербито срещу Тотнъм от 3-ия кръг на турнира ФА къп. На "Емиратс" момчетата на Арсен Венгер бяха безкомпромисни и спечелиха с 2:0.

Първата по-сериозна възможност се откри пред Кристиян Ериксен от Тотнъм, който излезе сам срещу Лукаш Фабиански, но направи пропуск. Последваха два много опасни удара на Тио Уолкот, които обаче не доведоха до промяна в резултата.

В 32-ата минута обаче Санти Касорла направи 1:0, възползвайки се от великолепен пас на 18-годишния Гнабри.

Малко след почивката Емануел Адебайор пропусна да изравни. Вместо това домакините удвоиха преднината си. Второто попадение дойде след ужасяваща грешка на играч на "шпорите". Росицки отне топката от краката на Дани Роуз в центъра на терена, след това елиминира Кайл Уолкър и прехвърли вратаря Уго Лорис за 2:0 в 62-ата минута.

В края Уолкът беше заменен заради контузия, а Арсенал игра няколко минути с 10 души, тъй като мениджърът на "топчиите" бе извършил и трите си смени.