Каспер Рууд детронира Стефанос Циципас, за да играе на финал в Лос Кабос

• мексико

За златото норвежецът среща Джордан Томпсън

Каспер Рууд детронира Стефанос Циципас, за да играе на финал в Лос Кабос - 1
Снимка: БГНЕС/Архив

Каспер Рууд изнесе почти перфектен мач на собствен сервис и детронира Стефанос Циципас (на снимката) на полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Лос Кабос (Мексико), който е с награден фонд 915 хиляди долара. Поставеният под номер 4 норвежец отрази пет сетбола във втората част, печелейки с 6:4, 7:6(4), предава БТА.

Рууд не загуби разиграване на първи сервис в началния сет, завършвайки го с 14/14, но Циципас намери ритъм в течение на мача. Норвежецът обаче игра стабилно и от основната линия, което му помогна да се измъкне от поредни сервис геймове в края на втората част с пасив 0/40 и 15/40.

"Беше оспорван мач като цяло, особено във втория сет. Имах късмет, че измъкнах повечето ключови разигравания, а в тайбрека играх много добре. Щастлив съм от тази победа", заяви Рууд след мача.

Така Рууд се класира за 19-и път в кариерата си на финал, като до момента той има десет титли. Миналогодишният шампион Циципас пък отстъпи в шести пореден мач срещу съперник, намиращ се в топ 20 на световната ранглиста.

На финала Рууд ще срещне Джордан Томпсън, който победи германеца Александър Зверев със 7:5, 4:6, 7:6(2). Австралиецът записа четири минипробива в тайбрека на последния сет и спечели с втория мачбол след три часа и 42 минути игра.