Реал Мадрид с трудна победа, Модрич донесе успеха срещу Севиля

• реал мадрид-
  • севиля-
  • ла лига

Реал Мадрид бе по-добрият отбор, като създаде множество опасни голови положения, но стражът на гостите Ниланд впечатли с няколко изяви под рамката на вратата

Реал Мадрид с трудна победа, Модрич донесе успеха срещу Севиля - 1

Реал Мадрид победи Севиля с 1:0 в двубой от в 26-я мач на Ла Лига. Единственото попадение в двубоя бе дело на Лука Модрич в 81-а минута, като то донесе и трите точки за "белия балет". Реал Мадрид бе по-добрият отбор, като създаде множество опасни голови положения, но стражът на гостите Ниланд впечатли с няколко изяви под рамката на вратата. С тази победа Реал Мадрид се откъсва на осем точки на върха и е с актив от 65 пункта, докато Севиля остава 15-и с 24 точки на сметката си.

В 10-а минута Реал Мадрид успя да отнеме топката в противниковата половина, а Винисиус достави подаване, което бе достигнато от Лукас Васкес, като последният показа хладнокръвие и съумя да открие резултата. Главният арбитър бе посъветван да разгледа положението на ВАР, тъй като имаше съмнение за нарушение. В крайна сметка голът бе отменен поради нарушение на Начо срещу Ен Несири при отнемането на топката

Десетина минути след това Ен Несири се свлече след съприкосновение в наказателното поле, но съдията показа, че дузпа няма да има. В 34-а минута Исак Ромеро Барнал също потърси контакта с противников състезател и на свой ред искаше наказателен удар, но и този път такъв не бе отсъден.

Само пет минути след това подаване попадна на крака на Чуамени в средата на наказателното поле, като вдигна поглед и шутира, но опитът му беше блокиран по превъзходен начин от защитник. В добавеното време за първата част Федерико Валверде пропусна шанс да се разпише. Той получи много свободно пространство около себе си и изстреля страхотен удар от далечно разстояние, право под напречната греда, но вратарят на Севиля Ниланд блесна със страхотна намеса.

В 49-а минута Федерико Валверде бе изведен със страхотен пас в наказателното поле, като заобиколи вратаря, но неочаквано нацели дясната греда с удара си. Само три минути по-късно Севиля отговори, а Исаак Ромеро Бернал очакваше високото подаване и се впусна в наказателното поле, за да преодолее единствено вратаря. Той стреля веднага в левия ъгъл, но Лунин го отказа със страхотно спасяване.

В 54-а минута Родриго проби добре с топката в крака, но ударът му от ръба на наказателното поле се размина с малко от дясната греда. Страхотно индивидуално действие от бразилеца. Само две минути по-късно Винисиус Жуниор имаше времето и пространството в опасна зона, след като овладя тънко подаване, но ударът му в левия ъгъл бе брилянтно спасен от Ниланд.

Двайсетина минути преди края на редовното време Родриго нахлу на слалом в наказателното поле, но не успя да вкара в левия ъгъл, защото за пореден път Ниланд блесна с феноменална намеса.

В 82-а минута Реал задържаше продължително топката, а Лука Модрич овладя отбита топка на границата на наказателното поле, след което отправи топовен шут с десния крак, който не остави шансове на Ниланд, който най-после бе преодолян - 1:0 за Реал Мадрид.

Стартови състави:

Реал Мадрид: 13. Андрий Лунин, 23. Ферлан Менди, 22. Антонио Рюдигер, 6. Начо, 17. Лукас Васкес, 21. Браим Диас, 18. Орелиен Чуамени, 8. Тони Кроос, 15. Федерико Валверде, 11. Родриго, 7. Винисиус Жуниор

Севиля: 13. Ориан Ниланд, 27. Кике Салас, 4. Серхио Рамос, 22. Люик Баде, 16. Хесус Навас, 5. Лукас Окампос, 18. Джибрил Соу, 24. Бубакари Сумаре, 21. Оливер Торес, 20. Исаак Ромеро Бернал, 15. Юсеф Ен Несири