• атланта-
  • резултати

Кевин Дюрант отново над всички с 41 точки

Оклахома с осма поредна победа в НБА - 1
Лидерът в Западната конференция Оклахома Сити надделя драматично със 111:109 над домакина Атланта и записа осма поредна победа в Националната баскетболна асоциация.

Звездата на гостите Кевин Дюрант реализира решаващия кош 1,5 секунди преди сирената. Той завърши с 41 точки и записа 11 пореден мач с повече от 30 точки. Оклахома навакса пасив от 14 точки, а решаващ за успеха се оказа силната игра в защита в края. 3:35 минути преди края домакините имаха аванс от 107:104, но не успяха да вкарат кош в следващите 3:13 минути, което се оказа фатално. Пол Мислап беше най-добър за Атланта с 23 точки.

Водачът в Атлантическата дивизия Торонто също стигна до трудна победа при гостуването си на Бруклин със 104:103. Гостите изоставаха със 100:103, но стигнаха до обрат в последните 12 секунди след кошове на резервите Джон Салмънс и Патрик Патерсън. Кайл Лаури се отличи с 31 точки и 7 асистенции, а Йонас Валанчунас добави 20 точки и 13 борби за успеха. Пол Пиърс, който завърши с 33 точки за Бруклин, можеше да донесе победата на домакините, но направи пропуск от зоната на трите точки със сирената.

Лидерът в Тихоокеанската дивизия Лос Анджелис Клипърс записа трета поредна победа след 114:86 над домакина и най-слаб отбор в лигата Милуоки. Джамал Крофърд завърши с 25 точки за гостите, а Блейк Грифин допринесе с 20 точки. Ерсан Илясова с 16 точки беше най-резултатен за Милуоки, който допусна трето последователно поражение и остана само с една победа в 13 мача от началото на 2014 година.