Елеонора Тонева с титла на двойки и финал на сингъл в Гърция

• гърция

Българката участва в силен международен турнир в южната ни съседка

Елеонора Тонева с титла на двойки и финал на сингъл в Гърция - 1
Снимка: Българска федерация по тенис

Елеонора Тонева триумфира с титлата на двойки и се класира за финала на сингъл при девойките на турнир до 16 г. от трета категория на Тенис Европа в Гърция, предаде ФОКУС.

Във финала на двойки Тонева и Катерина Устампасиду от Гърция победиха без игра Лидия Панагиотиду от Гърция и Лив Зинг от Великобритания.

На полуфиналите на сингъл Тонева се наложи с 6:4, 6:0 над Елени Хаджиавраам от Гърция. Това е четвърта поредна победа за Елеонора на турнира без да загуби сет. Българката загуби само 14 гейма в тези четири мача. В спор за титлата Тонева ще играе срещу Лидия Панагиотиду от Гърция.