• победа-
  • разгром

Баварците унизиха Айнтрахт Франкфурт с 5:0

Байерн отново мачка в Бундеслигата - 1
Байерн Мюнхен победи Айнтрахт Франкфурт с 5:0 в двубой от 19-ия кръг на германската Бундеслига, който се игра на стадион "Алианц Арена".

Шампионите откриха резултата в началото след разкошно попадение от воле на Марио Гьотце. Точно преди почивката Франк Рибери удвои преднината на своя отбор.

Момчетата на Пеп Гуардиола продължиха напълно контролираха играта. Гьотце и Рибери можеха да се разпишат отново, но бяха спрени от гредите. В рамките на три минути обаче два нови гола добавиха Робен и Данте, като холандецът реализира две минути, след като се появи като смяна. Малко преди края пети гол за Байерн вкара Марио Манджукич.

Любопитното е, че Тони Кроос остана на пейката през целия мач, след като в предишния кръг срещу Щутгарт демонстративно хвърли ръкавиците си, бивайки заменен.

Байерн събра 53 точки и запази преднината си от 13 пункта пред втория Байер Леверкузен. Айнтрахт е 14-ти в таблицата, с 18 точки на сметката си.