Черноморец взе първа победа над Спартак Плевен в битката за бронзовите медали

• плейофи-
  • баскетбол-
  • първенство

Мач №2 е на 24 май (петък)

Черноморец взе първа победа над Спартак Плевен в битката за бронзовите медали - 1

Черноморец победи с 92:81 (24:20, 26:16, 25:21, 17:24) Спартак Плевен като домакин в първия мач от серията за бронза в Националната баскетболна лига. Мач №2 е на 24 май (петък) от 19:00 часа в зала “Балканстрой” в Плевен. Играе се до два успеха от три срещи, пише sportal.bg.

В съставите на двата отбора липсваха основни играчи. В редиците на "акулите" отсъстваха Шон Смит, Тони Троша и Виктор Онудиуе. Плевенчани пък не можаха да разчитат на Талиб Занна, Цветомир Чернокожев и Станимир Маринов.

ПЪРВА ЧАСТ

След 2 минути игра Спартак поведе с 6-4. 6:30 минути преди края на частта домакините успяха да стигнат до равенство (8-8), след като Ладариен Грифин беше фаулиран и успя да реализира един от фаловете. Веднага след това плевенчани отново дръпнаха с 2 точки (10-8), а малко след това направиха резултата 11-8. Николай Георгиев беше точен два пъти от наказателната линия, за да стопи пасива на своя тим на 1 точка (10-11), а след това "акулите" поведоха с 12-11. 4:30 минути преди края Спартак отново поведе с 13-12, а "акулите" стигнаха до равенство 13-13. Милен Захариев даде преднина от 2 точки на домакините (15-13), но плевенчани отново изравниха (15-15). При малко по-малко от 3 минути до края на частта Черноморец поведе с 20-15. Гостите намалиха разликата само на 2 точки (18-20), но домакините се разписаха с тройка за 23-18. При оставащи 47 секунди те вдигнаха разликата до 6 точки (24-18), но плевенчани веднага намалиха на 4, като първата част завърши при резултат 24-20 в полза на Черноморец.

ВТОРА ЧАСТ

Още в първите секунди Спартак намали изоставането си на 2 точки (22-24), а малко след това се стигна до ново равенство (24-24). Тройка на Черноморец даде аванс от 3 точки на домакините, а бързо след това тя стана 9 точки (33-24). Баскетболистите на Любомир Минчев стопиха пасива си до 7 точки, но Милен Захариев отново вдигна разликата на 9 (35-26), при оставащи 7 минути до почивката. Тройка на Алекс Уандие направи резултата 38-26 в полза на домакините. Константин Тошков намали до 11 точки, а Ивко Ивков беше точен от далечно разстояние, за да намали изоставането на Спартак до 8 точки (30-38), при оставащи 6 минути до края на частта. "Акулите" отново вдигнаха разликата на 10 точки (40-30). При малко повече от 4 минути до края разликата отново скочи до 12 точки (42-30). На почивката Черноморец водеше с 50-36.

ТРЕТА ЧАСТ

След 2 минути игра разликата скочи до 19 точки (56-37), а бързо след това резултатът стана 65-37. Гостите не успяваха да намерят противодействие срещу "акулите", както и начин да отбележат в техния кош. За 5 минути игра през тази част гостите реализираха едва 1 точка срещу 15 за домакините. Все пак при оставащи 4:15 минути до края те вкараха тройка, намалявайки изоставането си до 25 точки (40-65). При оставащи 2:23 минути до края разликата падна до 20 точки (47-67), а Николай Стоянов я направи 17 точки. Двата отбора влязоха в заключителните 10 минути на двубоя при резултат 75:57 в полза на "акулите".

ПОСЛЕДНА ЧАСТ

Първият кош дойде след минута и половина игра, като Ивко Ивко се разписа с две точки и беше фаулиран, за да направи изоставането на плевенчани 60-75. Веднага след това Травис МакКонико вкара кош и беше извършено нарушение срещу него, за да стане разликата отново 16 точки (78-62). При оставащи малко повече от 7 минути резултатът стана 81-64 в полза на домакините. Ладариен Грифин вдигна разликата с още 2 точки (83-64). Андрей Иванов направи аванса на "акулите" 21 точки (85-64), при оставащи 5:49 минути до края на мача. След това разликата падна до 17 точки (70-87), при оставащи 3 минути до края на мача. До края на срещата до изненада не се стигна.