• лудогорец-
  • лига европа

Римляните загубиха от последния Катания с 1:3

Лацио с издънка преди мача с Лудогорец - 1
Лацио допусна изненадваща загуба броени дни преди първия 1/16-финален мач от турнира Лига Европа срещу Лудогорец. Римските "орли" отстъпиха с 1:3 на последния в класирането - Катания като гост в мач от 24-ия кръг на Серия "А", след като тотално бяха надиграни от непретенциозния си съперник.

Домакините откриха резултата още с първата си атака, след като Мариано Изко бе точен в 1-ата минута. Малко преди почивката обаче Стефано Маури възстанови равенството.

Второто полувреме обаче отново започна по много силен начин за футболистите на Катания, които набързо решиха нещата в своя полза. Първо Николас Споли направи 2:1 в 48-ата мин, а десет по-късно Джино Перуци оформи и крайния резултат.

Преди изиграването на останалите двубои от кръга, Катания се измъкна от зоната на изпадащите и вече има 19 точки в актива си благодарение на първия си успех от 6 януари насам. Лацио пък е десети в подреждането с 32 точки.

На 20 февруари (четвъртък) от 22:05 часа Лацио излиза срещу Лудогорец на "Олимпико" в Рим.