Сент Етиен спря

Монако на Бербо се отдалечи от лидера ПСЖ - 1
Снимка: БТА/ AP

Претендентът за титлата във Франция Монако претърпя горчива загууба.

Новият отбор на българина Димитър Бербатов игра доста неугледно и заслужено падна при гостуването си на Сент Етиен с 0:2 в мач от 27-ия кръг на Лига 1.

Бербо обаче бе на резервната скамейка и се появи в игра в последните 10-ина минути, когато крайният резултат вече бе оформен.

Сент Етиен играеше по-добре в началните минути и заслужено поведе с 1:0 в резултата след гол на Фабиен Лемоан в 17-ата минута.

В 66-ата минута Сент Етиен реализира втори гол. Ромен Амума стреля след чудесна солова акция, вратарят Субашич се намеси много лошо и топката се озова в мрежата на монегаските.

До края "милионерите" не съумяха да създадат финален натиск и съвсем заслъжено не отбелязаха дори и почетен гол.

След загубата Монако остава втори в подреждането, на 5 точки от лидера ПСЖ, но тимът на Лоран Блан е и с мач по-малко.

Сент Етиен пък излезе на трета позиция 48 точки, 2 повече от Лил, който още не е изиграл мача си от този кръг.